Bale Eğitimi

Bale eğitiminin amacı, balenin temel hareketlerini öğreterek, çocuklarımızın hareket kapasitelerini genişletmek; ritim duygusu kazandırmak; yaratıcı ruhlarını ve kendilerini farklı biçimlerde ifade edebilme yeteneklerini geliştirerek, yeni vücut deneyimleri edinmesini sağlamak ve özgürce düşünmekten, davranmaktan korkmayan kuşakların gelişimine destek vermektir.

Bale eğitiminde amacımız, öğrencilerimize sağlam bir dans altyapısı sağlayarak onları fiziksel olarak ve ruhen gelişmiş bir estetik duygusuna, duyarlılığa,  bilince ve iç disiplinine sahip bireyler olarak yetiştirmektir.

KLASİK BALE

Müfredatın uygulanmasının yanısıra, yapılan yüksek seviyedeki çalışmalarla, öğrencilerin teknik ve artistik olarak en üst seviyeye ulaşmaları dersin ana amacıdır.

ANATOMİ
Vücuttaki ana eklem ve kasların yerleri, işleyişleri ve hareket bağlantıları öğretilir.Temel kavramlar iskelet ve kas sistemi, eklemler, hareket kasları ve kuvvet sistemleri incelenir.

DOĞAÇLAMA 
Doğaçlama derslerinde öğrencilerin belli yönlendirmelerle kendilerini ve çevrelerini daha iyi algılamaları, hareket kapasitelerini genişletmeleri ve kendileri farklı şekillerde ifade edebilmeleri amaçlanır.

KARAKTER
Klasik bale eserlerinin içinde önemli yer tutan karakter dansları, öğrencinin artistik ve teknik seviyesinin ilerlemesine yardımcı olmaktır. Ayrıca öğrenci bu derslerde kostüm ve müzik karakterleri hakkında da  bilgilendirilir.

POİNT
Klasik bale kadın dansçıları için en önemli unsur olan point tekniğinin en yüksek seviyeye getirilmesi dersin amacıdır.

PAS DE DEUX
Kız ve erkek öğrencilerin birlikte uyum içinde dans etmeyi öğrendikleri bu derste, Klasik bale repertuvarından seçilen pas de deux parçalarıyla öğrencilerin teknik ve artistik seviyeleri geliştirilir.

Bale eğitimi İstanbul Devlet Opera ve Bale Sanatçısı Nur Berkan tarafından verilecektir.

Cumartesi ve Çarşamba günleri verilmektedir.
Cumartesi
Vaganova sınıfı : 7-9 yaş 10.00-11.00
6-8 yaş 11.00-12.00
3,5-5 yaş 12.00-13.00
Vaganova sınıfı : 8-10 yaş 13.30-14.30
1 0-12 yaş 14.30-15.30
Çarşamba
Vaganova sınıfı : 8-10 yaş 17.30-18.30
Vaganova sınıfı : 7-9 yaş 18.30-19.30
Not* Bale derslerimiz hobi sınıfları ve Vaganova sınıfları olarak ikiye ayrılmıştır. Hobi sınıfları Cumartesi günleri yapılmaktadır. Vaganova eğitimleri haftada 2 gün Cumartesi ve Çarşamba günleri yapılmaktadır. Ayrıca yıl sonunda Vaganova öğrencilerine seviye sınavı yapılmaktadır.

Anahtar Kelimeler: bale eğitimi, bale eğitimi fiyatları, bale eğitimini kimler alabilir, bale eğitimi nedir, bale eğitimi fiyatı, bale, bale kursu, bale dersi, bale eğitimleri, bale eğitimi hakkında, bale eğitimi fiyat, bale kursu fiyatı, bale kursu fiyatları, bale dersleri, bale dersleri fiyatı, bale dersleri fiyatları, bale nedir, baleyi kimler yapabilir

  Konservatuar, Piyano, Şan Dersi, Ses Tedavisi, Kurumsal Eğitimler, Keman Kursu, Gitar Kursu, Tiyatro Kursu, Diksiyon Dersi, Çocuk Drama, Bale Okulu, Etkili Konuşma, Güzel Sanatlar, Oyunculuk Kursu, tiyatro okulu, diksiyon, diksiyon dersleri, Piyano Dersi, Piyano Kursu, Şan Dersi, Şan Kursu, Pıyano Kursu, Pıyano Dersi, Yaratıcı Drama, Yaratıcı Drama Dersi, Yaratıcı Drama Kursu, San Dersi, San Dersı, San Kursu, Bale Kursu, Bale Dersi, Yaratici Drama, Yaratici Drama Kursu, Bale Dersı, Bale Okulu, Tıyatro Kursu, Tıyatro Dersi, Tiyatro Kursu, Tiyatro Dersi, Piyano Kursları, Piyano Dersleri, Piyano Kursu Fiyatları, Anadolu Yakası Piyano Kursu, Avrupa Yakası Piyano Kursu, Piyano Kursu Ücretleri, Şan Dersi Nedir, Şan Eğitimi Ne Kadar Sürer, Şan Dersi Fiyatları, Şan Kursu Fiyatı, Şan Dersi Avrupa Yakası, Yaratıcı Drama Kursu Fiyatları, Yaratıcı Drama Kursu Fiyatı, Yaratıcı Drama Dersi Fiyatları, Bale Okulu, Bale Dersleri, Bale Kursları, İstanbul’da Bale Kursu, Bale Kursu Fiyatları, Bale Kursu Fiyatı, Bale Dersi Fiyatları, Tiyatro Kursu Fiyatı, Tiyatro Kursu Fiyatları, Tiyatro Kursları, Tiyatro Dersleri, Konservatuara Hazırlık, Oyunculuk Eğitimi, Ses Terapisi, Gitar Kursu, Gitar Dersi, Oyunculuk Eğitimi, Diksiyon Kursu, Yaratıcı Drama, Bale, Güzel Konuşma, diksiyon eğitimi, diksiyon kursları, drama dersi, drama kursları, drama eğitimi, bale kursu, bale kurs, bale kursları, bale eğitimi, konuşma eğitimi, Konservatuara hazırlık, Konservatuara hazırlık kursları, piyano kursları, piyano dersleri, piyano kursu, piyano dersi, piyano eğitimi, özel piyano dersi, Şan eğitimi, Semiha Berksoy, Şan dersleri, Şan kursları, şan kursu, ses terapisi, ses nodül, Topluluk önünde konuşma, şirket eğitimleri, Keman dersi, Keman eğitimi, Keman kursları, keman dersleri, gitar dersi, gitar dersleri, gitar kursları, gitar eğitimi, istanbul gitar kursları

  ADRES

  Valikonağı Cad. Akçaabat Apartmanı No:27 Kat:1
  Nişantaşı / İSTANBUL

  TELEFON

  +90 212 219 46 77

  CEP

  +90 530 545 10 06

  E-POSTA

  info@semihaberksoyoperavakfi.org