Bale Eğitimi

Amaç

1607Bale eğitiminin amacı, balenin temel hareketlerini öğreterek, çocuklarımızın hareket kapasitelerini genişletmek; ritim duygusu kazandırmak; yaratıcı ruhlarını ve kendilerini farklı biçimlerde ifade edebilme yeteneklerini geliştirerek, yeni vücut deneyimleri edinmesini sağlamak ve özgürce düşünmekten, davranmaktan korkmayan kuşakların gelişimine destek vermektir.

Bale eğitiminde amacımız, öğrencilerimize sağlam bir dans altyapısı sağlayarak onları fiziksel olarak ve ruhen gelişmiş bir estetik duygusuna, duyarlılığa,  bilince ve iç disiplinine sahip bireyler olarak yetiştirmektir.

Program İçeriği

KLASİK BALE

Müfredatın uygulanmasının yanısıra, yapılan yüksek seviyedeki çalışmalarla, öğrencilerin teknik ve artistik olarak en üst seviyeye ulaşmaları dersin ana amacıdır.

ANATOMİ
Vücuttaki ana eklem ve kasların yerleri, işleyişleri ve hareket bağlantıları öğretilir.Temel kavramlar iskelet ve kas sistemi, eklemler, hareket kasları ve kuvvet sistemleri incelenir.

DOĞAÇLAMA 
Doğaçlama derslerinde öğrencilerin belli yönlendirmelerle kendilerini ve çevrelerini daha iyi algılamaları, hareket kapasitelerini genişletmeleri ve kendileri farklı şekillerde ifade edebilmeleri amaçlanır.

KARAKTER
Klasik bale eserlerinin içinde önemli yer tutan karakter dansları, öğrencinin artistik ve teknik seviyesinin ilerlemesine yardımcı olmaktır. Ayrıca öğrenci bu derslerde kostüm ve müzik karakterleri hakkında da  bilgilendirilir.

POİNT
Klasik bale kadın dansçıları için en önemli unsur olan point tekniğinin en yüksek seviyeye getirilmesi dersin amacıdır.

PAS DE DEUX
Kız ve erkek öğrencilerin birlikte uyum içinde dans etmeyi öğrendikleri bu derste, Klasik bale repertuvarından seçilen pas de deux parçalarıyla öğrencilerin teknik ve artistik seviyeleri geliştirilir.

Hedef

Çocuk Balesi Eğitiminde temel hedef, çocuklarımızın fiziksel ve ruhsal olarak sanatın içinde büyümesine yardım ederek, gelecek yaşamlarında profesyonel dansçılar olarak yetişmelerinde bir ilk basamak olma özelliği taşımaktadır.

Eğitim Kadrosu

Bale eğitimi İstanbul Devlet Opera ve Bale Sanatçısı Nur Berkan tarafından verilecektir.

nur_berkan

Nur Berkan
İstanbul Devlet Opera ve Bale Sanatçısı

Eğitim Takvimi
Cumartesi ve Çarşamba günleri verilmektedir.
Cumartesi
Vaganova sınıfı : 7-9 yaş 10.00-11.00
6-8 yaş 11.00-12.00
3,5-5 yaş 12.00-13.00
Vaganova sınıfı : 8-10 yaş 13.30-14.30
1 0-12 yaş 14.30-15.30
Çarşamba
Vaganova sınıfı : 8-10 yaş 17.30-18.30
Vaganova sınıfı : 7-9 yaş 18.30-19.30
Not* Bale derslerimiz hobi sınıfları ve Vaganova sınıfları olarak ikiye ayrılmıştır. Hobi sınıfları Cumartesi günleri yapılmaktadır. Vaganova eğitimleri haftada 2 gün Cumartesi ve Çarşamba günleri yapılmaktadır. Ayrıca yıl sonunda Vaganova öğrencilerine seviye sınavı yapılmaktadır.
Galeri


Online Başvuru

Eğitim Programı *

Adınız Soyadınız *

Telefon Numaranız *

Epostanız *

Mesajınız