Ses Terapisi

Amaç

Ses Terapisi, ses bozukluklarının davranışsal olarak tedavi edilmesidir. Amaç, kişinin sesini verimli ve etkin kullanabileceği, kişisel ve toplumsal ihtiyaçları karşılayacak bir düzeye getirmektir. Hedef sadece patolojiyi ortadan kaldırmak değil, hatalı davranışı veya alışkanlıkları değiştirerek ses kalitesini arttırmak ve kalıcı kılmaktır.

Program İçeriği

Özellikle profesyonel ses kullanıcıları (tiyatro sanatçıları, profesyonel şarkıcılar, sunucular, öğretmenler vb. ) ses terapisine ihtiyaç duyar. Bu meslek gruplarının ses kullanımı bir hayli fazladır. Bu sebeple aşırı ve hatalı kullanım ses hastalıklarının oluşmasına sebep verir. Uzun süren ses kısıklıkları önemsenmediği veya fark edilmediği zaman patolojik rahatsızlıklar oluşur.

Tedavi süresi, problemin nedenine ve terapiye cevap verme hızına göre değişkenlik gösterir. Terapi kısa süreli fakat sık aralıklarla tekrar edilmelidir. Her seans yaklaşık 30 dk sürmekte ve haftada en az 2 seans yapılmalıdır.

Terapi süreci, doğru nefes kullanımı, larengal kasların gevşetilmesi, ses tellerinin fonksiyonlarının doğru ve tam çalışmasını içermekte ve bu süreçte amaca uygun çeşitli egzersizler uygulanmaktadır.

Seanslar , KBB uzmanlarının koymuş oldukları tanı doğrultusunda konuşma terapistleri veya ses hastalıkları konusunda uzmanlaşmış şan pedagogları tarafından uygulanır.

Hedef

Bu programa katılan her bireye amaçlarına uygun çalışmalar yaptırılıp, bu çalışmalar zaman içinde onları hedeflerine ulaştıracaktır.

Eğitim Kadrosu

Ses Terapisi eğitimi Lerna Baloğlu tarafından verilecektir.

Eğitim Takvimi

Ses terapisi toplam 10 seanslık paket olarak sunulan bir programdır. ( Her seans 30 dk.dır.)

Eğitim saatleri kişinin kendi talebine göre belirlenecektir.
Yaş sınırlaması bulunmamaktadır
.

Galeri
Online Başvuru

Eğitim Programı *

Adınız Soyadınız *

Telefon Numaranız *

Epostanız *

Mesajınız