Hakkımızda

SEMİHA BERKSOY OPERA VAKFI

Semiha Berksoy Opera Vakfı’nın kuruluş sohbetleri 1994 yılına uzanır. Semiha Berksoy’un yakın dost çevresi sanatçılar; ilerde Berksoy resim koleksiyonu, eşyalar, kostümler, mektuplar, belge ve yazıların nasıl korunacağı konusunda düşüncelerini dile getirdiler. Ve sonunda bir İKON sanat insanının, Opera Primadonnasının Opera tarihimize ışık tutan sanat yaşamının korunmaya alınması ve Dünya’da tanıtımına devam edilmesi için Berksoy Sanat Akademisi’nın kurulmasına karar verildi. Değerli Grafiker Mengü Ertel, değerli yazar, şair sinema üstadı Onat Kutlar, değerli edebiyatçı Ressam Semiha Berksoy’un resimlerinin ilk eleştiri yazılarını kaleme alan ve onu Tansık olarak nitelendiren Ferit Edgü. Önemli ressamımız Bedri Baykam, her an Semiha Berksoy’un yanında ona en hayran en içten en sevgili dostu olarak bu vakfa katılmıştır. Prof. Dikmen Gürün, Semiha Berksoy’un kadim değerli dostu yakın arkadaşı ve elbet değerli büyük oyuncu ve yönetmen Genco Erkal…

Değeri dünya çapında Bilim insanı Prof. İlber Ortaylı 1964 yılından bu yana Semiha Berksoy’un ve Eşi Ercüment Siyavuşoğlu’nun hayran olduğu sevgili yakın dostu ilerde anlatılacak ve daha niceleri… Nejla Fertan; 1970 – 1980 yıllarının ünlü davalarının dirayetli ve Semiha’nın büyük destekçisi, dostu, avukatı olarak Berksoy Opera Vakfı’nın kuruluşunu gerçekleştirmiştir.

Misyonumuz

Semiha Berksoy’un eserlerinin korunması ve tanıtımının devam etmesi, Günümüzde Sn.Berksoy’un Dünyanın en önemli sanat merkezleri ve müzelerde sergiler, performanslarının koordinasyonu ve arşivlenmesi, Bu çalışmaların ülkemizde tanıtım ve izleyiciyle buluşmasını sağlamak, Sanatçının Opera yaşamı, Yüksek dramatik ses performanslarının yayılarak genç sanatçılar için yararlı kaynak oluşturması, Sanat yaşamımızda böyle nadir rastlanır ve çok yönlü İKON bir sanatçının yeni kuşaklara her boyutta buluşması, Berksoy Sanat Akademisi’nın misyonunu oluşturmaktadır.

Vizyonumuz

Berksoy Sanat Akademisinın projeleri; Semiha Berksoy muzesı, sanat kultur merkezi, sanat akademisi ve kutuphanesinden olusmaktadır. Semiha berksoy muze konsepti içinde Opera, Tiyatro, Resim sanatdallarının ulusal ve uluslararası temsil edilecegi bir sanat kultur merkezi olusturulacaktır. Buna baglı olarak ulkemizde eksikliği fazlasıyla duyulan kapsamlı bır sanat kutuphanesı de gerceklestırılecektır.Akademik egitim programları kapsamında ulusal ve uluslararası master class, workshop , sempozyum ve semınerler gerceklestırılecektır.Her uc sanatdalında ulusal ve uluslarası yenı kusak sanatcılara kendı mesleklerınde olanak saglanacak;mesleklerınde ılerı egıtımın yanısıra uygulama ve karıyerlerınde tanınmaları saglanacaktır. cocukların egıtımınde kucuk yaslarda baslayan sanatla tanısma bırlıktelık ve gıderek sanatın ıcınde buyume artık gunumuzde buyuk bır onem kazanmıstır. cocuklara yonelık 4-14 yas akademık egıtım programları ıcınde, cocuk korosu, yaratıcı drama ve resım atolyesı calısmaları bulunmaktadır.

  Konservatuar, Piyano, Şan Dersi, Ses Tedavisi, Kurumsal Eğitimler, Keman Kursu, Gitar Kursu, Tiyatro Kursu, Diksiyon Dersi, Çocuk Drama, Bale Okulu, Etkili Konuşma, Güzel Sanatlar, Oyunculuk Kursu, tiyatro okulu, diksiyon, diksiyon dersleri, Piyano Dersi, Piyano Kursu, Şan Dersi, Şan Kursu, Pıyano Kursu, Pıyano Dersi, Yaratıcı Drama, Yaratıcı Drama Dersi, Yaratıcı Drama Kursu, San Dersi, San Dersı, San Kursu, Bale Kursu, Bale Dersi, Yaratici Drama, Yaratici Drama Kursu, Bale Dersı, Bale Okulu, Tıyatro Kursu, Tıyatro Dersi, Tiyatro Kursu, Tiyatro Dersi, Piyano Kursları, Piyano Dersleri, Piyano Kursu Fiyatları, Anadolu Yakası Piyano Kursu, Avrupa Yakası Piyano Kursu, Piyano Kursu Ücretleri, Şan Dersi Nedir, Şan Eğitimi Ne Kadar Sürer, Şan Dersi Fiyatları, Şan Kursu Fiyatı, Şan Dersi Avrupa Yakası, Yaratıcı Drama Kursu Fiyatları, Yaratıcı Drama Kursu Fiyatı, Yaratıcı Drama Dersi Fiyatları, Bale Okulu, Bale Dersleri, Bale Kursları, İstanbul’da Bale Kursu, Bale Kursu Fiyatları, Bale Kursu Fiyatı, Bale Dersi Fiyatları, Tiyatro Kursu Fiyatı, Tiyatro Kursu Fiyatları, Tiyatro Kursları, Tiyatro Dersleri, Konservatuara Hazırlık, Oyunculuk Eğitimi, Ses Terapisi, Gitar Kursu, Gitar Dersi, Oyunculuk Eğitimi, Diksiyon Kursu, Yaratıcı Drama, Bale, Güzel Konuşma, diksiyon eğitimi, diksiyon kursları, drama dersi, drama kursları, drama eğitimi, bale kursu, bale kurs, bale kursları, bale eğitimi, konuşma eğitimi, Konservatuara hazırlık, Konservatuara hazırlık kursları, piyano kursları, piyano dersleri, piyano kursu, piyano dersi, piyano eğitimi, özel piyano dersi, Şan eğitimi, Semiha Berksoy, Şan dersleri, Şan kursları, şan kursu, ses terapisi, ses nodül, Topluluk önünde konuşma, şirket eğitimleri, Keman dersi, Keman eğitimi, Keman kursları, keman dersleri, gitar dersi, gitar dersleri, gitar kursları, gitar eğitimi, istanbul gitar kursları

  ADRES

  Valikonağı Cad. Akçaabat Apartmanı No:27 Kat:1
  Nişantaşı / İSTANBUL

  TELEFON

  +90 212 219 46 77

  CEP

  +90 530 545 10 06

  E-POSTA

  info@semihaberksoyoperavakfi.org